До факту вбивства тварини, що мало місце 01.03.2017 року на

Статьи в прессе о животных.

До факту вбивства тварини, що мало місце 01.03.2017 року на

Сообщение Alisa » 16 май 2017, 21:45

До факту вбивства тварини, що мало місце 01.03.2017 року на території ринку «Химік», що в м. Суми.

10.05.2017 року, в соціальних мережах, була поширена інформація, що справа по звинуваченню Сича О.М., який безпричинно наніс декілька ножових поранень собаці на прізвисько «Мішка», і яка в подальшому загинула в одній із клінік міста, надійшла з обвинувальним висновком та призначена до попереднього розгляду суддею Зарічного районного суду м. Суми Мальвоною-Когер В.В. на 13.03.2017 року.

На дану дату, до приміщення суді підійшло близько 40 людей, яким не байдужа ситуація, що склалася навколо факту жорстокого вбивства тварини, яке відбулося в оточенні чисельної кількості осіб, серед яких були люди різного віку, в т.ч. й діти. Частина з присутніх, прийняла участь в судовому засіданні. Наслідком даного судового засідання, для більшості присутніх, зрозумілим стало, що Угоду, яка була укладена між прокурором та підозрюваним, з ініціативи прокуратури було скасовано. А суд призначив нову дату судового засідання на 15.00 год. 17.05.2017 р.

Після даних подій почали надходити численні дзвінки з питанням роз’яснити, що відбувається, як слід розуміти дії прокуратури та суду, хто був ініціатором Угоди, за якою вбивця мав відбутися штрафом, й інші подібні питання. Дані дзвінки надходять і по сьогодні.

З метою роз’яснення ситуації, що склалася вважаємо за потрібне дати короткий коментар ситуації, яка буде торкатися виключно фактичних обставин справи та юридичного обґрунтування дій правоохоронців та суду. В даному коментарі не обговорюються питання, а чому так сталося, хто за цим стоїть, кому вигідно й інші подібні питання.

01.03.2017 року в денний час на території ринку «Химік», невідомим чоловіком безпричинно було нанесено ряд ножових поранень собаці. Небайдужі люди намагалися врятувати життя тварині, привезли її до ветклініки, але врятувати її не вдалося. Собаці було спричинено27.03.2017 року 4 проникаючі ножові поранення, які і стали причиною її смерті. До даної події була залучена патрульна поліція і за прикметами описаної особи, яка нанесла поранення собаці був затриманий чоловік. Очевидці зазначили, що затриманим є той чоловік, який безпосередньо порізав собаку.

02.03.2017 року, дані про зазначені події, були внесені до ЄРДР № 12017200440000849 від 02.03.2017 р., попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст. 299 КК України. в подальшому в цьому провадженні була оголошена підозра Сич О.М.

27.03.2017 року, слідчим, в провадженні якої була справа була винесена постанова про визнання конкретної особи потерпілою в кримінальному провадженні, на прохання цієї особи в справу був залучений представник потерпілого. Цього ж дня потерпіла була допита. Копії відповідних процесуальних документів були видані даним особам і перебувають в їх розпорядженні.

10.05.2017 року в соціальних мережах з’явилася інформація, що з обвинувальним висновком та призначена до попереднього розгляду суддею Зарічного районного суду, зазначена справа.

При з’ясуванні питань, як справа в якій є потерпіла особа могла надійти до суду без виконання вимог ст. 290 КПК України ( дана стаття передбачає обов’язок слідчого за дорученням прокурора оголосити Сторонам справи про закінчення досудового слідства та надати можливість ознайомитися з матеріалами провадження). Слід зазначити, що потерпілій особі та її представнику таке повідомлення не робилося.

При подальшому з’ясуванні, можливих підстав для невиконання слідчим та прокурором вимог ст. 290 КПК України, було встановлено, що до суду крім обвинувального акту та реєстру матеріалів (ст. 291 КПК України), надійшла Угода при визнання винуватості з узгодженим покаранням в вигляді штрафу в 50 НМДГ, т.б. – 850 грн. Правові підстави укладення Угод ( примирення та винуватості) передбачені главою

35 КПК України. Відповідно до ст. 469 КПК України за наявності в справі потерпілої особи для укладення угоди про винуватість, потрібні додаткові умови, яких в дані справі не було. Т.б. за наявності потерпілого Угоди такого характеру майже не укладаються, а ті що можуть укладатися мають передбачати згоду потерпілого.

Про наявність Угоди, з визнанням винуватості, потерпіла та її представник не знали. Така ситуація стала можливою завдяки рішенню прокурора, який здійснював процесуальне керівництво в даному провадженні, про скасування постанови слідчого про визнання особи потерпілою. Зміст якої не відомий потерпілій та представнику й по сьогодні. Про таке процесуальне рішення зацікавлені особи не повідомлялися, а ні прокурором, а ні слідчим.

Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 303 КПК України на досудовому слідстві можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: в тому числі, й передбачені п.5 ч 1 ст. 303 КПК України - рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

При цьому ч. 2 ст. 303 КПК України, що скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 цього Кодексу.

В ч.3 ст. 303 КПК України, окремо зазначено, що під час підготовчого судового засідання можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, передбачені пунктами 5 та 6 частини першої цієї статті, т.б. рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим.

Таким чином, прийняте рішення про відмову в визнанні потерпілою, та не надання копії зазначеного рішення, позбавило потерпілого можливості своєчасно його оскаржити, у звичайний спосіб на стадії досудового розслідування через слідчого суддю.

Саме на усунення даного порушення прав особи, та поновлення порушеного права, 12.03.2017 р. потерпілою була подана скарга в якій ставиться питання про скасування постанови прокурора, і поновлення її права, повернення обвинувального акту та реєстру прокурору для приведення останніх в відповідність до ст. 291 КПК України ( в обвинувальному акті мають зазначатися потерпілі та фактичні обставини вчиненого з формулюванням звинувачення).

Друга частина рішення судді, від 13.05.2017 р., торкалася саме проведення підготовчого засідання в звичайний спосіб відповідно до ст. ст. 314-315 КПК України.

Основними моментами, даних статей є перевірка відсутність перешкод для можливості призначення справи до судового розгляду. Вданому кримінальному провадженні має бути розглянута також і скарга потерпілого (загальний її зміст згадувався вище). В разі неможливості розглянути обвинувальний акт, через невідповідність його вимогам ст. 291 КПК України, останній має бути повернутий прокурору, наслідком чого - справа не може бути призначена до розгляду (не може слухатися судом до усунення недоліків ).

Якщо перешкод судом для призначення справи до слухання не виявлено її призначають до розгляду на вказану в Ухвалі суду дату.

Саме, зазначені вище події мають відбутися в судовому засіданні, яке оголошено на 15.00 год. 17.05.2017 року п приміщенні Зарічного районного суду м. Суми.

Підкреслюємо, що 17.05.2017 року відбудеться підготовче судове засідання. Правова регламентація даного виду судового засідання регламентована главою 27 КПК України, ст. ст. 314 -317 КПК України.

Зазначаємо, що подальші питання пов’язані з цією справою, з метою роз’яснення змісту дій та положень чинного КПК України, а також відповідності прийнятих рішень Закону можна ставити письмово через соціальні мережі, яким користується Сумське товариство захисту тварин.

Додаткові роз’яснення питань, що постають в ході розгляду кримінального провадження можна поставити іншим адвокатам, які практикують в сфері кримінальних правовідносин.

Вдячні за Вашу небайдужість і розраховуємо, що спільно ми зможемо подолати байдужість правоохоронців до даного виду злочинів (ст. 299 КК України), переважну більшість даних про які, до ЄРДР вносять після рішень слідчих суддів.

Також слід зазначити, що першим читанням ВРУ прийнятий законопроект, яким передбачено переведення окремих видів жорстокості до тварин, в категорію тяжких злочинів. Що в свою чергу, дозволить застосовувати такі запобіжні заходи, як тримання під вартою з початкових стадій розслідування.
Аватара пользователя
Alisa
Любитель животных
 
Сообщения: 356
Зарегистрирован: 14 июл 2013, 17:39

Re: До факту вбивства тварини, що мало місце 01.03.2017 року

Сообщение Alisa » 17 май 2017, 20:22

Сегодня неравнодушные горожане собрались у стен суда ,где судили убийцу собаки .
Так как дело хотели "по-тихому" слить , общественность возмутилась .
Порядка 50-ти человек пришли по зову сердца отстоять справедливость .
Спасибо Всем , кто пришёл !
Решение суда по делу жестокого убийства собаки вынесут завтра(18мая) в 9.00 по адресу пер.Академический,13 Заречный районный суд.
Просим поддержки сумчан , приходите ! Будем стоять до конца !
Для тех ,кто ещё не в курсе : среди белого дня , нелюдь вспорол живот собаке и нагло врет о том, что она его покусала!!! Он был в состоянии алкогольного опьянения и разгуливал по улице с ножом!!!
В ходе расследования из дела чудным образом пропала потерпевшая, а ряд важных деталей просто исключили из дела!
Человеку, у которого при обыске нашли холодное оружие и наркотические приспособления грозит смешной штраф, а завтра он также напьётся и его жертвой может стать кто-то из сумчан.
Он заплатил чтобы дело замяли!!!!
Как можно таких людей выпускать в общество??? Те, кто ведут его дело, одумайтесь!!!! Кому штраф вы хотите выписать??? Да завтра же ваши дети попадутся ему на глаза и этот изверг расправится с ними!!! У этого человека не одна судимость! Он был в местах лишения свободы 3 раза и он продолжает причинять боль и вред другим. Ему нельзя находиться в обществе!!! Какой пример он может подать подрастающему поколению ??? Наши же дети растут и видят, что такие поступки остаются безнаказанными. И куда дальше???
Просим всех небезразличных присоединится к волонтерам завтра !
Преступник должен нести адекватное наказание!
Просим отписаться в комментарии тех,кто сможет прийти .
При себе иметь паспорт .
Вложения
18447652_674757086059767_6135442734293753117_n.jpg
18528058_674757082726434_8008590786900950202_n.jpg
18447478_674757089393100_177736599985963883_n.jpg
Аватара пользователя
Alisa
Любитель животных
 
Сообщения: 356
Зарегистрирован: 14 июл 2013, 17:39


Вернуться в СМИ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron